Lech Janerka

Muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, w 1986 r. wydał swoją pierwszą solową płytę. Wyróżniony nagrodą Superjedynka, w kategorii "płyta alternatywna". Fryderyk w kategorii "piosenka roku" oraz w 2004 roku dostał Fryderyka w kategori "reedycja roku". Lech Janerka jest także autorem muzyki do filmów.

www.lechjanerka.art.pl
Edyta Bartosiewicz

Piosenkarka rockowa, kompozytorka oraz autorka tekstów. Zadebiutowała w 1990 w zespole oraz jako solistka. Wielokrotnie zdobywała prestiżowe nagrody takie jak: "Fryderyk", "Bursztynowy Słowik", "Play-Box". Najpopularniejsze utowy to: Jenny, Sen, Zegar, Szał.

www.edytabartosiewicz.pl
De Mono

Warszawska grupa rockowa powstała w 1987r. z aktualnym liderem Andrzejem Krzywym. 1989 roku zadubiutowali płytą "Kochać inaczej", który odniosł wielki sukces zdobywając wiele nagród i wyróżnień a tytułowy utwór stał się polskim klasykiem. Niejednokrotnie wyróżnieni prestizowymi nagrodami jak: "Fryderyk '94" czy "MTV European Music Award '94". Swoją muzykę komponowali również na potrzeby filmu i programów rozrywkowych.

www.demono.pl
Michał Urbaniak

Jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych. Multiinstrumentalista - saksofonista i skrzypek jazzowy, a także kompozytor i aranżer, lider zaspołów jazzowych, także producent płytowy. Jego płyty ukazały się w kraju i za granicą w nakładzie przekraczającym półtora miliona egzemplarzy.

www.urbaniak.com
więcej