Golec uOrkiestra

Folkowo-popowy zespół wokalno-instrumentalny z Milówki. Powstał w maju 1998 z inicjatywy braci Łukasza i Pawła Golców, absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Są pionierami na „krajowym podwórku” jeżeli chodzi o mieszanie dźwięków góralskiego folkloru z muzyką popową, rockową i jazzową. Na swoim koncie mają już 7 nagranych płyt i setki zagranych koncertów. Zdobyli mnóstwo nagród na różnego rodzaju festiwalach.

www.golec.pl
Lech Janerka

Muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, w 1986 r. wydał swoją pierwszą solową płytę. Wyróżniony nagrodą Superjedynka, w kategorii "płyta alternatywna". Fryderyk w kategorii "piosenka roku" oraz w 2004 roku dostał Fryderyka w kategori "reedycja roku". Lech Janerka jest także autorem muzyki do filmów.

www.lechjanerka.art.pl
Andrzej Chochół

Gitarzysta, muzyk, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, pop, blues, i pokrewnych stylów,
Na estradzie muzycznej od wczesnych lat 80 tych. Laureat festivali (m.in. Grand Prix Jazz Nad Odrą ’86) oraz ankiety Jazz Top w kategorii gitarzystów.
Styl: jazz (smooth jazz, mainstream, free, harmolodic), funk, pop, blues, r&b, i inne. Po prostu - muzyka... Koncertuje w Polsce i za granicą w różnych formacjach oraz solo, często zapraszany jest przez znanych muzykow i zespoły. Oferuje również współpracę jako kompozytor i muzyk sesyjny.www.gitaraandrzeja.com
Małgorzata Walewska

Śpiewaczka, wybitna polska mezzosopranistk. W 1991 rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie nastepnie w latach 1996 - 1998 występowała na deskach Wiedeńskiej Staatsoper, gdzie śpiewała u boku takich artystów jak: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Simon Estes, Luis Lima, Bernhard Weikl, Thomas Hampson, Edita Gruberova. Ma na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i Stanów Zjednoczonych, oraz udziały w licznych festiwalach.


www.walewska.net
więcej