Lucjan Wesołowski

"Lucyan" zajmuje się muzyką od piętnastego roku życia. Komponuje piosenki i muzykę instrumentalna, zwłaszcza medytacyjna, relaksacyjna i w stylu World Music. Prowadzi zespół Orientacja na Orient (w Polsce) i The Lucyan Group (we Wloszech, gdzie mieszka na stale). Jest też członkiem zespołu Shakti Vilas, który wykonuje indyjskie pieśni duchowe bhajan.

www.lucyan.vola.li
Bajm

Zespół rockowo-popowy zalożony w roku 1978. Zadebiutowali za festiwalu "Opole '78" utworem "Piechotą do lata" Bajm zdobył drugie miejsce w kategorii debiutów i podbił serca publiczności. Pierwszy album grupy, zatytułowany "Bajm" (1983) odniósł ogromny sukces na którym można było znaleść kilka megahitów. Jej wokalista Beata Kozidrak w 1998 r. wydała solowy album "Beata" która również odniosła duży sukces. Grupa Bajm niejednokrotnie zdobywała prestiżowe nagrody jak: dwa Fryderyki, trzy Superjedynki, w tym dla najlepszej wokalistki w 2001 roku, Superjedynki w latach 2002 i 2003.

www.beataibajm.pl
Golec uOrkiestra

Folkowo-popowy zespół wokalno-instrumentalny z Milówki. Powstał w maju 1998 z inicjatywy braci Łukasza i Pawła Golców, absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Są pionierami na „krajowym podwórku” jeżeli chodzi o mieszanie dźwięków góralskiego folkloru z muzyką popową, rockową i jazzową. Na swoim koncie mają już 7 nagranych płyt i setki zagranych koncertów. Zdobyli mnóstwo nagród na różnego rodzaju festiwalach.

www.golec.pl
Wojciech Młynarski

Kompozytor i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz. Debiutował na początku lat 60. w kabarecie studenckim Hybrydy. Od 1963 stale uczestniczył w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od połowy lat 60. współpracował m.in. z kabaretem Dudek. W latach 60. pracował w telewizyjnej redakcji rozrywki. Na scenie teatru Ateneum zrealizował programy autorskie poświęcone wybitnym wykonawcom i twórcom piosenki artystycznej.

pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Młynarski
więcej