Varius Manx

Zespół powstał w 1990 przez lidera Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Wraz z dołączeniem do zespołu Anity Lipnickiej w 1994 grupa znalazła się na szczytach list przebojów. Kilkukrotnie ich albumy przekraczały granicę 500 000 sprzedanych płyt. Varius Manx został również wyróżniony brylantową płytą za największą liczbę złotych i platynowych płyt.

www.variusmanx.pl
JanuszYANINA Iwański

Gitarzysta, kontrabasista, kompozytor, aranżer, także autor tekstów piosenek i poeta. Od października 2003 na zaproszenie Marka Jackowskiego zostaje gitarzystą zespołu MAANAM.

www.yanina.art.pl
Andrzej Chochół

Gitarzysta, muzyk, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, pop, blues, i pokrewnych stylów,
Na estradzie muzycznej od wczesnych lat 80 tych. Laureat festivali (m.in. Grand Prix Jazz Nad Odrą ’86) oraz ankiety Jazz Top w kategorii gitarzystów.
Styl: jazz (smooth jazz, mainstream, free, harmolodic), funk, pop, blues, r&b, i inne. Po prostu - muzyka... Koncertuje w Polsce i za granicą w różnych formacjach oraz solo, często zapraszany jest przez znanych muzykow i zespoły. Oferuje również współpracę jako kompozytor i muzyk sesyjny.www.gitaraandrzeja.com
Marek Napiórkowski

Jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów polskich. Nagrał ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. Prowadzi własny kwartet oraz jest współliderem zespołu Funky Groove. Poza działalnością koncertową Marek Napiórkowski prowadzi klasę gitary na najważniejszych warsztatach jazzowych w Polsce.

fusion.pl/mareknapiorkowski
więcej