Apostolis Anthimos

Gitarzysta rockowy i jazzowy, kompozytor nazywany zdrobniale przez fanów i przyjaciół "Lakis". Debiutował w 1970 jako gitarzysta w "Silesian Blues Band" jak również z zespołem Czesława Niemena gdzie nagrał 4 płyty, które na trwałe wpisały się w historię polskiego rocka.

www.apostolis.net
Jerzy Więckowski

Od 35 lat muzyk jazzowy-perkusista, manager muzyczny. Był liderem kilku zespołów dixielandowych: Vistula River Brass Band, której przez 10 lat szefował, Blus Fellows, którego to od 20. lat jest managerem. Jest uznanym współpracownikiem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego a także animatorem ruchu jazzowego - w tym warsztatów jazzowych w Chodzieży i Gnieźnie.

www.stoart.org.pl/artist/wieckowski/jerzy_wieckowski.htm
Joachim Mencel

Pianista i kompozytor, lider akustycznego zespołu jazzowego jmTrio a także gospelowego New Life M. Współpracował z wieloma cenionymi muzykami, byli wśród nich m.in. David Friedman, Nigel Kennedy, Brad Terry, Ronnie Burrage, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak.

www.jmtrio.com
Varius Manx

Zespół powstał w 1990 przez lidera Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Wraz z dołączeniem do zespołu Anity Lipnickiej w 1994 grupa znalazła się na szczytach list przebojów. Kilkukrotnie ich albumy przekraczały granicę 500 000 sprzedanych płyt. Varius Manx został również wyróżniony brylantową płytą za największą liczbę złotych i platynowych płyt.

www.variusmanx.pl
więcej