Włodek Pawlik

Ma w swoim dorobku 15 autorskich płyt, a jego album „Stabat Mater” uzyskał tytuł „Płyty Roku” (Jazzi Magazine). Jest lausreatem międzynarodowych konkursów jazzowych i kilkukrotnym zdobywcą tytułu „Muzyk Roku” (Jazzi Magazine). Najnowszy album "Anhelli" nagrany został wspólnie z Pawłem Pańtą i Cezarym Konradem.

wlodekpawlik.com
Justyna Steczkowska

Obdarzona rzadko spotykaną, ponad czterooktawową skalą głosu polska wokalistka popowa, a także skrzypaczka i aktorka. Zadebiutowała, wygrywając program telewizyjny Szansa na sukces, gdzie wykonała utwór Boskie Buenos z repertuaru grupy Maanam. W roku 1994 zdobyła Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wyróżniona kilkukrotnie nagrodami "Fryderyk" oraz "Wiktor". Za wydane płyty uzyskała status "Platynowej płyty".

www.justynasteczkowska.pl
Golec uOrkiestra

Folkowo-popowy zespół wokalno-instrumentalny z Milówki. Powstał w maju 1998 z inicjatywy braci Łukasza i Pawła Golców, absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Są pionierami na „krajowym podwórku” jeżeli chodzi o mieszanie dźwięków góralskiego folkloru z muzyką popową, rockową i jazzową. Na swoim koncie mają już 7 nagranych płyt i setki zagranych koncertów. Zdobyli mnóstwo nagród na różnego rodzaju festiwalach.

www.golec.pl
Lech Janerka

Muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, w 1986 r. wydał swoją pierwszą solową płytę. Wyróżniony nagrodą Superjedynka, w kategorii "płyta alternatywna". Fryderyk w kategorii "piosenka roku" oraz w 2004 roku dostał Fryderyka w kategori "reedycja roku". Lech Janerka jest także autorem muzyki do filmów.

www.lechjanerka.art.pl
więcej