Ryszard Krawczuk

Saksofonista altowy i sopranowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Lider jazzowo-funkowej grupy FUNK DE NITE. Współpracował m.in. ze b.Lewandowskim, J.Śmietaną, M.Bałatą, W.Groborzem, Saskią Laroo, Stevem Loganem, Warrenem Byrdem. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu.

www.funkdenite.com
HEY

Zespół powstał w czerwcu 1992 roku. Trzy miesiące później został laureatem II nagrody punk-rockowego festiwalu w Jarocinie. 1993 r. kilka miesięcy po premierze debiutanckiego albumu otrzymali tytuł Złotej Płyty, która rozeszła się w ponad 200-tys. nakładzie, co stanowi jeden z lepszych wyników w historii polskiego rocka i muzyki w ogóle.. Największą popularność odnieśli w latach 93-95 r. Hey jest laureatem siedmiu Fryderyków, a jej wokalista Kasia Nosowska dodatkowo sześciu, za twórczość solową.

www.hey.art.pl
Włodek Pawlik

Ma w swoim dorobku 15 autorskich płyt, a jego album „Stabat Mater” uzyskał tytuł „Płyty Roku” (Jazzi Magazine). Jest lausreatem międzynarodowych konkursów jazzowych i kilkukrotnym zdobywcą tytułu „Muzyk Roku” (Jazzi Magazine). Najnowszy album "Anhelli" nagrany został wspólnie z Pawłem Pańtą i Cezarym Konradem.

wlodekpawlik.com
Michał Urbaniak

Jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych. Multiinstrumentalista - saksofonista i skrzypek jazzowy, a także kompozytor i aranżer, lider zaspołów jazzowych, także producent płytowy. Jego płyty ukazały się w kraju i za granicą w nakładzie przekraczającym półtora miliona egzemplarzy.

www.urbaniak.com
więcej