Powrót

Pozew przeciwko ZPAV o naruszenie dóbr osobistych

Stowarzyszenie STOART informuje, że Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) rozpowszechnia komunikat, z którego wynika, iż nasze Stowarzyszenie - wykorzystując korespondencję ZPAV zdobytą drogą przestępstwa - próbuje przedstawić Związek Producentów w negatywnym świetle w oczach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także - opinii publicznej.

Zawiadamiamy, że w związku z tym incydentem Związek Artystów Wykonawców STOART skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o ochronę dóbr osobistych stwierdzając i wykazując w nim, że rozpowszechniany przez ZPAV komunikat jest nieprawdziwy i narusza dobre imię STOART oraz stanowi świadomą próbę dyskredytowania naszego Stowarzyszenia jako rzetelnej organizacji zbiorowego zarządu reprezentującej na rynku krajowym interesy 500.000 polskich i zagranicznych artystów wykonawców.